מבנים יבילים


מבנים יבילים הינם מבנים ניידים, אשר אינם מוקמים באתר בו הם צריכים להיות ממוקמים בסופו של דבר, אלא במפעל מיוחד המתמחה בביצוע עבודות מסוג זה, הנקראות גם בשם "בנייה מתועשת". בנייה שכזו נפוצה בכל העולם ובעיקר בארצות הברית כבר עשורים רבים, ובשנים האחרונות הולכת ותופסת תאוצה גם בישראל, בזכות יתרונותיה הרבים.

כל היתרונות של קורת גג ניידת


לבניית מבנים יבילים יש, כאמור, יתרונות רבים על פני בנייתם בצורה הסטנדרטית, ובהם:
 
  • מהירות – לבנות בניין הכולל יסודות חפורים באדמה זה אינו דבר של מה בכך. מדובר בתהליך ארוך שיכול להימשך גם שנים, אפילו אם לא לוקחים בחשבון את הזמן שלוקח להשיג את כל האישורים הדרושים לבנייתו. לעומת זאת, מבנים יבילים מוקמים תוך זמן קצר מאוד של עד שלושה-ארבעה חודשים, מה גם שאינם מצריכים את קבלת כל האישורים הדרושים לביצוע בנייה רגילה.
  • עבודה נקייה – כידוע, כשבונים מבנה סטנדרטי הדבר כרוך בהרבה מאוד לכלוך, משום שנדרשות חפירות, ביצוע עבודות בטון ושימוש בחומרים נוספים שיוצרים פסולת רבה. בנייה המתבצעת בתוך מפעל חוסכת את כל הלכלוך וה"בלגן", ומאפשרת לקבל יחידת דיור מן המוכן ללא מאמץ וללא קושי.
  • שמירה על איכות הסביבה – החומרים המשמשים בענף הבנייה הקלה הינם חומרים הרבה יותר ידידותיים לסביבה מהחומרים המשמשים לבנייה סטנדרטית. מדובר בחומרים כגון זכוכית, עץ, אלומיניום, פלסטיק ועוד, שהינם חומרים מתכלים או הניתנים למחזור. בנוסף, הבנייה במפעל מונעת היווצרות של פסולת בניין בשטח, פסולת שיכולה לגרום לנזקים חמורים לסביבה ולאדם.
  • אפשרות ניוד – היתרון הברור של מבנים יבילים הוא, כמובן, שניתן לנייד אותם ממקום למקום. כך, גם אם החלטתם לעזוב את המקום בו אתם מתגוררים כרגע, תוכלו לשנע אתכם את המבנה וליהנות ממנו גם במקום החדש.
 

בנייה בטוחה


למרות כל היתרונות הללו שיש לבנייתם של מבנים יבילים, אנשים רבים מביעים חשש כי מדובר ביחידות דיור (שאגב לא חייבות לשמש לדיור אלא יכולות לתפקד כמחסנים, כעסקים, ככיתות לימוד, כחדרי אירוח ועוד) שאינן בטוחות למגורים. זאת, כנראה, משום שמדובר ביחידות שמוצבות על הקרקע מבלי שיש להם יסודות החפורים באדמה אשר מקבעים אותן למקומן. אולם, חשוב לדעת שמדובר בתחום שמפוקח כל העת, ושרוב החברות פועלות על פי תקנים בינלאומיים בסטנדרטים קפדניים במיוחד. לכן, הדבר היחיד שחשוב לוודא כשאתם פונים לחברה המתמחה בבניית מבנים יבילים על מנת להקים עבורכם מבנה, הוא שהיא אכן פועלת על פי התקנים הללו.

ניוד לשטח
על מנת לנייד את המוצר הסופי אל השטח בו הוא אמור להיות מוצב, יש להיעזר ברכבים מתאימים. חברת גרר אזור מתמחה בשינוע מבנים יבילים באמצעות משאיות מיוחדות הכוללות מנופים מתאימים, ותשמח לעמוד לשירותכם ולהביא את המבנה מהמפעל ועד אליכם.

לקבלת מידע נוסף אודות שינוע מבנים יבילים – פנו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם.
 

אהבתם? תעשו לנו לייק!


 

 
מוקד: 03-9584458 כל חלקי הארץ 24 שעות ביממה
 
לייבסיטי - בניית אתרים